Akce
 
Domů
LokalitaStanovy sdružení
Pripravované akce
Z jednání sdružení
Přihláška
Kontakt
Sponzoři sdružení
Odkazy
Kniha návštěv

 

Občanské sdružení „Jaderný odpad – děkujeme,nechceme!“ pořádá v neděli 23.3.2008 tradiční Velikonoční turnaj ve stolním tenisu v kulturním domě v Pačejov nádraží.

Touto akcí chce opět občanům Pačejovska a okolí připomenout otázku záměru státu ukládat jaderný odpad na Horažďovicku.

Prezentace účastníků tohoto ryze amatérského turnaje pro děti a dospělé všech věkových kategorií,mužů a žen je 23.3.2008 od 13 hodin v sále KD v Pačejov nádraží.

Pro kategorie – děti,muži dorost,muži,ženy, má pořadatel připraveny ceny pro první tři umístěné ve všech těchto jednotlivých kategoriích.Zvláštní cenu obdrží nejmladší a nejstarší účastník turnaje,stejně jako účastník,který bude na místě posledním.

o.s.JODN srdečně zve všechny příznivce dobré zábavy,sportu a odporu proti hlubinnému úložišti v Pačejov.


Z ČINNOSTI SDRUŽENÍ

Ples 2006 

Už v předprodeji to vypadalo na jak se říká na přesilovku .Zhruba sto prodaných vstupenek věštilo ,že to nebude s návštěvou nic moc.Nakonec se sešlo asi stošedesát návštěvníků a to je asi tak maximum co můžeme v budoucnu očekávat.V okolí byly i jiné akce .Samozřejmostí na zahájení byly Klatovské mažoretky BONBON a skvělá Fortuna pod vedením ing.Hosnedla .Dámská volenka s karafiátem a perníčkem a tombola v trochu jiném stylu než roky předešlé .Losovalo se jen pět hlavních cen a hlavní výhra -Barevný televizor.Lístek do tomboly dostal každýn účastník  zdarma ke vstupence.Po vylosování tomboly nastoupila skupina THE SHOVER z Klatov s hudební produkcí skladeb ze 60.let a nutno podotknoput že byli opravdu perfektní . Po půlnoci opět Fotruna až do tří hodin.Co říci závěrem -několik postřehů:z pozvaných hostů se zúčastnil poslanec p.Bílý a  milá byla účast p.starostky Sušice -p.Rippelové.Je samozřejmé ,že nižší účast ovlivnila opět chřipka a skutečnost ,že většina chalup a chat je přes zimu neobývaná a tudíž příznivci našeho sdružení z řad chatařů a chalupářů se nemohou této akce zúčastnit.Dále je zřejmé ,že několik desítek návštěvníků nepřijelo vzhledem k vánici která ten večer zuřila na celém Klatovsku.

Ples OS JODN 2005 v Pačejově

Rok utekl jako voda a již tu byl druhý ples našeho sdružení-13.2.2005.Ples zahájili opět famózně mažoretky BONBON Kllatovy pod vedením  ing.Jana a Marie Sudových .Celý  večer hrála opět skvělá FORTUNA ing. Jiřího Hosnedla ,jako host večera vystoupila ANITA.Na účasti plesu bylo  znatelné vrcholení chřipkové epidemie.. Mažoretky v poloviční sestavě / přesto perfektní/ ,spoustu občanů se již dopředu omlouvalo , že muselo vyměnit kulturní dům za vyhřátou postel a vodku s fernetem za šípkový čaj.I v řadách pořadatelů bylo znát ,že všichni nejsou na100 %.Ti co zůstaly však vydržely cca do 5-30 jako před rokem. Jinak na celém plesu bylo znát ,že rok 2005 není rokem volebním.Všichni poslanci měli chřipku a tím pádem i zájem sdělovacích prostředků byl třetinový.Vsadím se ,že na plesu 21.1.2006 bude poslanců a novinářů plný sál.

             Jan Benda -místopředseda sdružení

Rok 2005 plynul poměrně v poklidu.SURAO dnes ví,že nemůže jít cestou přímé konfrontace a tak si,dle mého  názoru , snaží najít jiné cesty,,jak získat vliv  v ohrožených oblastech.Jedna z nich by mohla být směrována na starosty obcí s příslibem jisté finanční částky či jiných výhod. Za některými starosty snad údajně p.ing Duda jiřž byl osobně. Zé by přijel na přátelskou návštěvu jen tak?

 Výstava v    Pačejově

 Na začátku léta proběhla na pačejovském OU výstava --s tématem -Jaderná energetika versus obnovitelné zdroje energie-pořádaná Ekologickým forem Praha.

A tedˇ několik postřehů:

-výstava byla celkem dobře sestavená a srozumitelná  i pro laickou veřejnost

-většina občanů o ni vůbec nevěděla - OU o ni neinformovalo , musel jsem sám narychlo vytvořit a umístit poutač k silnicipřed OU / že by záměr? /

-jeden den během konání výstavy byl dokonce OU uzavřen úplně /ještě zajimavější/

-domnívám se ,že je škoda ,že jsme nebyli informováni jako sdružení  předem , mohli bychom zajistit  lepší informovanost  a reklamu směrem k občanům

 Na kole ohroženou krajinou

Zatímco se SURAO  snažilo posílit svůj vliv v dotčených obcích naše sdružení připravilo na 20.8.2005 další protestní akci ,,Na kole ohroženou krajinou II."Trať i značení zůstalo stejné jeko před rokem. Z politiků

se zůčastnil pouze posllanec za KSČM p. Urban / není přece volební rok / Co však bylo znatelné ,byl nárůst účastníků jak pěších tak na kolech  . V samotném Pačejově jich odsrartovalo cca 300 a několik desítek se jich přidalo ještě v obcích ,které byly na trase.Bylo jasné , že tentokrát pečlivá propagace přinesla své ovoce.Trasu zvládli všichni ve zdraví a po sportovním  výkonu a při skvělé hudební produkci skupiny ,,Nektar boys" / hrály opět zadarmo-díky / bylo dost času na výměnu dojmů i na skvělé pivo.

 

V současné době VV pracuje na přípravách plesu  21.1.2006 .Další zajímavý postřeh-domnívali jsmese že termín na ples kolem Sv.Valentýna opět připadne našemu sdružení , ale přesto že OU Pačejov nevyhlásil sestavování kalendáře kulturních akcí na rok 2006  termín 11.2.2006 byl najednou obsazenjiným pořadatelem jiného plesu . Ze srdce jim to přeju. Jinak po období jakési stagnace  našeho VV  budeme opět aktuálně zpravovat veřejnost o akcích našeho sdružení a o celkovém dění okolo jaderného úložiště.

 

         Zatím přeji všem pevné zdraví a čtěte naše - Vaše stránky . Budeme samozřejumě rádi za jakékoliv Vaše návrhy a podněty, nebo připomínky.         Přeji všem našim členům i ostatním slušným lidem dobré vůle krásné prožití Svátků Vánočních, pokoj,mír a hodně lásky a porozumnění. Do Nového roku jen vše dobré .

              Jan Benda - místopředseda sdružení